Prosím zapněte JavaScript

Mobilní laserové čištění

Čištění laserem funguje na principu laserové ablace, při které dochází k postupnému rozbíjení jednotlivých molekulárních vazeb, které jsou uvolňovány z daného povrchu.

Díky vysoce intenzivním laserovým impulsům s délkou několika nanosekund dochází k velmi rychlému zahřátí materiálu, ten se následně nejen odpařuje, současně také vznikají lokální výbuchy, které materiál z povrchu odstraňují.

Laserové čištění hraje v průmyslu stále větší roli, díky svým výhodám především v oblastech, kde je potřeba odstraňovat nečistoty, povlaky, rez, a další nežádoucí materiály z různých povrchů.

Výhody laserového čištění zahrnují minimální tvorbu odpadu, absenci chemických čistidel, vysokou přesnost, rychlost a snížení rizika poškození povrchu. Nicméně, je třeba brát v úvahu materiál povrchu a typ látky, která má být odstraněna, a také je třeba zajistit bezpečnostní opatření, aby se zabránilo nebezpečnému rozptylu částic nebo výparů.

Mobilní pískování ocelových konstrukcí, nádrží, kamene, sklepu, karosérií

Abrazivní tryskání se nejčastěji používá jako příprava povrchu před novým nátěrem. Otryskáním se povrch zbaví starých nátěrů a rzi.

Díky své vysoké efektivnosti oproti např. ručnímu, nebo chemickému čištění a také cenovou dostupností si pískování vydobylo popularitu nejen v tradičních, převážně technických oborech jeho využití, ale i v uměleckém či jiném řemeslném uplatnění.

Kontaktujte nás pro více informací: +420 607 877 941

Úspora času

Mobilní pískování je oproti tradičním postupům několikanásobně rychlejší.

Efektivita práce

Otryskáním materiálu ušetříte náklady za manuální odstranění starých nátěrů a ošetření materiálu.